Virtualne učionice

razred poveznica na virtualnu učionicu
1.abdg učionica 1.abg
2.ab učionica 2.abdg
3.ab učionica 3.ab
1.c učionica 1.c
2.c učionica 2.c
3.c učionica 3.c
4.c učionica 4.c
1.h učionica 1.h
2.h učionica 2.h
3.h učionica 3.h
4.h učionica 4.h

Virtualna zbornica

« Studeni 2020 »

Ponude

Međunarodni dan bijelog štapa
Autor: Sandra Radulovski, 19. 10. 2020.

Međuarodni dan bijelog štapa obilježava 15. listopada, od 1964. godine. U našoj se školi ovaj dan obilježio izradom edukativnih plakata i osjetilnog vrta za slijepe osobe te radionicama.

Mašta i kreativnost Karle Martinić, Stele Martinić i Rite Barhanović, učenica III. razreda opće gimnazije, doprinijele su zanimljivoj izradi mirisnog, slušnog i dodirnog vrta za slijepe osobe, s odabirom biljaka koje omogućuju slijepim osobama uživanje u dodiru, zvuku i mirisu na otvorenom.

U radionicama „Osjeti okusom, mirisom i dodirom“ sudjelovali su učenici I. i II. razreda zanimanja kuhar i konobar. Josip Matulić, Antonio Mišetić i Duje Lazaneo, učenici III. razreda zanimanja kuhar sa svojim nastavnikom Ljaljić Zvonimirom ispekli su palačinke punjene različitim nadjevima koje je trebalo prepoznati.

Veliki trud i strpljene u izradi edukativnih plakata i postavljanju izložaka uložile su sve učenice I. i II. razreda zanimanja frizer, te učenica Martina Škorić koja je izradila crtež na plakatu.

Sadržajno bogatoj postavi doprinijele su tvrtke Tiflo globus d.o.o. iz Čakovca i Sfera Visia j. d.o.o. iz Zagreba, koje su darovale i posudile izložbene artikle. Pridružio nam se i naš ravnatelj Jakša Matulić sa svojim izlošcima.

Svim sudionicima od srca se zahvaljujemo na doprinosu, suradnji i susretljivosti.

Učenici i djelatnici naše škole u povodu Međunarodnog dana bijelog štapa iskazali su empatiju konkretnim činom, novčanom donacijom upućenoj Županijskoj udruzi slijepih Split za potrebe nabave odgovarajućih suvremenih pomagala.

Organizator izložbe i radionica bila je profesorica biologije Silvana Dragičević.

Pokazali smo svi veliko srce.

„Kao pojedinci možemo tako malo, no kao tim možemo tako mnogo.“

Helen Keller