Look and learn - terenska nastava frizera
Autor: Sandra Radulovski, 7. 3. 2018.

Naziv je edukacijskog seminara u Rijeci koji su posjetile učenice 2. i 3. razreda frizerske struke naše škole.

Pogledajte pod Opširnije.

U sklopu putovanja za Rijeku, stali smo prošetati Šibenskom rivom i razgledali neke od znamenitosti Šibenika. U Zadru smo ručali i zbog pljuska preskočili Zadarske orgulje. Međutim lagana kišica nas nije spriječila da obiđemo Senjsku tvrđavu. Nakon cjelodnevne vožnje Jadranskom magistralom i razgledanja naše obale u predvečerje smo stigli u Rijeku. Kišne ulice grada nisu smetale curama da šetaju korzom i lučkim djelom grada.

Smješteni smo bili u hostelu „1W“, drugom najbolje hostelu u Hrvatskoj što je dodatno razveselilo cijelu putujuću družinu. Moderni hostel s ljubaznim osobljem ugostio nas je na jednu noć sa zanimljivim doručkom. Doručak poslužen na kauču podigao je atmosferu i dao poleta za dan posvećen edukaciji.

Posjetili smo PEEK&POKE muzej informatike sa stalnim izložbenim postavom starih računala i informatičke tehnologije. Izloženo je preko tisuću eksponata svjetske i hrvatske računalne povijesti. Na prostoru od tri stotine kvadratnih metara, u centru Rijeke, to je ujedno najveći takav postav u ovom dijelu Europe. Učenice su se okušale u igranju „starih igara na starim konzolama“ sa oduševljenjem.

Opatiju, centar našeg turizma posjetili smo u stanci između pljuskova. Vrijeme nam je dozvolilo taman toliko da obiđemo Lungo mare te razgledamo muzej turizma. Oduševljeni Opatijom bajnom usprkos naoblaci nastavili smo za Lovran. Pitoreskno turističko mjestašce poznato po lječilišnom turizmu i Marunijadi. Pljusak nam nije dozvolio da ga pošteno razgledamo, ali zato smo tamo ukusno ručali.

Siti i zadovoljni vratili smo se u Rijeku na srž našeg putovanja.

Tema našeg seminara bila je, stilsko šišanje i tehnike navijanja kose pomoću raznih električnih aparata. Jednim nazivom The Italian Touch. Moderne tehnike stiliziranja kose edukatorica Aldiana vješto je pokazala našim učenicama a zatim omogućila da se i same okušaju u isprobavanju novog.

Sretne i zadovoljne učenice su dobile poklon paketiće, te pomalo umorne bile spremne za povratak kući.

Katijana Rendić i Sandra Radulovski