Virtualne učionice

razred poveznica na virtualnu učionicu
1.abdg učionica 1.abg
2.ab učionica 2.abdg
3.ab učionica 3.ab
1.c učionica 1.c
2.c učionica 2.c
3.c učionica 3.c
4.c učionica 4.c
1.h učionica 1.h
2.h učionica 2.h
3.h učionica 3.h
4.h učionica 4.h

Virtualna zbornica

« Siječanj 2021 »

Ponude

Rokovi, ispitni katalozi i komisije

"Kontrolni ispit provodi se u drugoj polovici 2. godine naukovanja i priprema je naučnika za polaganje pomoćničkog ispita. Njegova svrha je utvrditi ostvaruju li se ciljevi i zadaće naukovanja.

Kontrolni ispit organizira škola uz pomoć Hrvatske obrtničke komore, a njime se provjeravaju sadržaji stručno-teorijske nastave prijeko potrebni za uspješno savladavanje praktične nastave, te se provjeravaju istečena praktična znanja i vještine.

Kontrolni ispit provodi Komisija za provođenje kontrolnog ispita koju čine nastavnik stručne teorije iz škole, nastavnik praktičnog dijela naukovanja iz škole i majstor obrtnik odgovarajućeg zanimanja. Komisija za kontrolne ispite utvrđuje raspored polaganja kontrolnih ispita, vodi zapisnik o polaganju kontrolnog ispita za svakog naučnika čiji obrazac se nalazi u radnoj mapi. Komisija mora utvrditi ostvaruju li se ciljevi zadaće naukovanja, a ukoliko se ne ostvaruju moraju utvrditi uzroke, te dogovoriti način i rok njihova otklanjanja. O svojim zaključcima Komisija mora obavijestiti područnu obrtničku komoru. Ukoliko sadržaji kontrolni ispita nisu standardizirani u katalozima znanja koje propisuje Hrvatska obrtnička komora, zadaće Komisije jest odrediti i zadatak za praktični uradak, kao i sadržaj stručno-teorijskog dijela kontrolnog ispita.

Pismena provjera znanja iz stručno-teorijskih sadržaja može trajati najviše 2 školska sata, a vrijeme za pripremu i izradu praktičnog uratka ovisi o zanimanju za koje se učenik obrazuje , provodi se u okviru programa praktične nastave i ne može trajati duže od 16 sati. Kontrolni ispit ne ocjenjuje se brojčanom ocjenom."