Radno vrijeme školske knjižnice

Srijeda 8:45-10:45/11:30-12:15
Četvrtak 9:45-12:15
Petak 8:00-10:45

Školska je knjižnica mjesto u kojem se pohranjuje, čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. U prostorijama školske knjižnice korisnici se mogu služiti referentnom zbirkom, knjigama,časopisima i AV-građom.

Knjižnični fond sadrži sljedeće zbirke:

• učeničku zbirku (školsku lektiru i literaturu za slobodno vrijeme)
  • nastavničku zbirku (znanstveno-popularnu i stručnu literaturu, literaturu iz pedagogije, metodike, psihologije, knjižničarstva i informatike  potrebne za rad te stručno usavršavanje nastavnika)
  • referentnu zbirku (enciklopedije, leksikone, rječnike, atlase, monografije te razne priručnike kao što su pravopisi, gramatike i sl.)
  • AV- građu (audiozapise i videozapise na  videokazetama, CD-ima i DVD-ima).

U prostorijama knjižnice organizira se individualni rad s učenicima, te rad sa skupinom učenika. U prostorijama knjižnice ima 10 čitateljskih mjesta, te dva računala s pristupom internetu i pisaču.

Svi učenici škole ujedno su i članovi školske knjižnice. Uslugama školske knjižnice mogu se koristiti učenici (roditelji i skrbnici učenika), nastavnici, stručni suradnici i ostali djelatnici škole.

U prostorijama knjižnice korisnici se mogu  služiti referentnom zbirkom, knjigama, časopisima i neknjižnom građom.

Za korištenje izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi 2 knjige  na rok od 14 dana.

Za iznošenje izvan prostorija knjižnice ne može se posuditi referentna zbirka građe i neknjižna građa, osim kada se radi o razrednoj posudbi prema zahtjevu nastavnika škole.

Korisnici su dužni pravodobno vraćati posuđenu građu te je čuvati od svakog oštećenja i uništavanja. Prije odlaska iz škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižnu građu u školsku knjižnicu.

Školska knjižničarka: Anđelka Miloš, dipl. knjiž.