„ Zajedno s osobama s invaliditetom lokalne zajednice„

U Školi se provodi program

Zajedno s osobama s invaliditetom lokalne zajednice„

Ove godine posebna pažnja je posvećena osobama s paraplegijom i tetraplegijom. Škola se povezala s Hrvatskom udrugom paraplegičara i tetraplegičara (HUPT) iz Zagreba.

Cilj Programa je uključiti osobe s invaliditetom u rad Škole kroz različite aktivnosti (radionice, izložbe, redavanja, druženja).

Podizati razinu svijesti učenika o problemima s kojima se svakodnevno susreću osobe s invaliditetom i razvijati senzibilitet prema njima.

Više pogledajte u priloženoj prezentaciji:

Škole za Afriku

Srednja škola „Brač“ sudionik je Unicefovog projekta „Škole za Afriku“ od 2010./2011. školske godine. Putem promidžbenih materijala, plakata, letaka i filmova, na satovima razredne zajednice učenici su informirani o teškim uvjetima života iz kojih proizlazi nemogućnost obrazovanja djece na koje imaju pravo. Plemenita je uloga Unicef-a da senzibilizira svijest svih nas, koji živimo u daleko boljim uvjetima, za ovakve probleme.

Akcija je dobrovoljnog karaktera i odgojno pozitivna, promiče razvijanje empatije za druge, kao i kreativnost učenika, kojima je uz vodstvo koordinatora i nastavnika, ostavljen prostor za osmišljavanje raznih aktivnosti čijom će realizacijom prikupiti sredstva. Projekt se provodi tijekom cijele školske godine.

Nekoliko informacija o projektu:

• Razvio se krajem 2004. godine.
  • Cilj mu je prikupiti sredstva za izgradnju škola, obrazovanje i bolji život djece u afričkim zemljama.
  • Od rujna 2010. godine prikupljena sredstva usmjerit će se za školovanje djece u Etiopiji.

Planirane aktivnosti tijekom školske godine :

• prikupljanje dobrovoljnih priloga po razrednim odjelima u Unicefovim kasicama tijekom cijele školske godine
  • prodaja slastica pripremljenih u školskoj kuhinji učenicima tijekom velikog odmora
  • ponuda svojih usluga javnosti školskog frizerskog salona
  • prodajna aukcija slika članova Likovne sekcije u mjesecu prosincu.

Zahvaljujemo svim sudionicima projekta koji su svojim prilozima pomogli realizaciji te se nadamo budućem odazivu.

Više informacija o projektu na sljedećem linkovima!

Koordinator:

Anđelka Miloš, dipl. knjiž.