Novinarski rad učenice Marijete Barbare Vicelić plasirao se na državnu Smotru LiDraNo 2021.
Autor: Sandra Radulovski, 27. 5. 2021.

Članovi prosudbenih povjerenstava za literarne i samostalne novinarske radove državne Smotre LiDraNo vrednovali su i prosudili predložene radove sa županijskih razina smotre te odabrali one koji se pozivaju na državnu Smotru literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2021. Ponosni smo što je samostalni novinarski rad „Prekrasna ruža na bunjištu“ – reportaža o Rendićevu zvoniku u Ložišćima naše učenice Marijete Barbare Vicelić (4.c) odabran i pozvan na državnu Smotru LiDraNo 2021.

Okrugli stol za najuspješnije srednjoškolske novinarske radove, na koji su bili pozvani učenici i mentori, održan je 21. travnja 2021. godine virtualnim putem (korištenjem Zoom Aplikacije) te je protekao u ugodnom ozračju. U državnom povjerenstvu bili su novinarka Antonela Nižetić-Capković, predstavnica Agencije za odgoj i obrazovanje, novinar Saša Drach, profesorica hrvatskog jezika Hrvatka Kuko, Marko Matijević, glavni urednik portala srednje.hr i novinar Marko Podrug, glavni urednik portala ŠibenikIN.

Članovi žirija novinarski su rad naše učenice ocijenili najvišim ocjenama i iznijeli svoje komentare. Istaknuto je kako je izvrsno odabrana regionalna tema (kulturne baštine otoka Brača) i izražen specifičan duh malih bračkih mista. Pohvaljen je i izbor publicističkog oblika reportaže – „kraljice novinarstva“ u kojoj se najbolje mogu iskazati novinarske sposobnosti.

Učenica Marijeta Barbara Vicelić svojim je radom ne samo pokazala svoju svestranost, novinarski, literarni, likovni i glazbeni talent, već i ukazala na skrivenu ljepotu oko nas, koju danas rijetki zamjećuju.

Sudjelovati na ovakvom skupu bila je osobita čast i zadovoljstvo, i učenici i meni kao mentorici. Drago mi je da smo dobili priliku na ovaj način promovirati našu školu, našeg umjetnika Rendića i naš otok Brač.

mentorica Rina Vidović, prof.

Prekrasna_ruza_na_bunjistu.pdf (169.78 KB)