Stručna usavršavanja u strukovnom obrazovanju

Prijave za stručne skupove provode se samo elektroničkim putem (VETISInformacijski sustav strukovnog obrazovanja). S obzirom na to da je ograničen broj sudionika na svakom od skupova, sudjelovanje se može prijavljivati do popunjavanja kvote te najkasnije do 15 dana prije održavanja skupa. U slučaju spriječenosti da nazočite stručnom usavršavanju za koje ste se prijavili, nužno je pisanim putem o tome obavijestiti voditelja/icu skupa najkasnije 7 dana prije održavanja skupa.

Evidenciju o sudjelovanjima na stručnim skupovima vodit će voditelj/ica skupa. Sudionici stručnih usavršavanja će od Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih dobiti potvrdu o stručnom usavršavanju.

Stručna usavršavanja u obrazovanju

Agencija za odgoj i obrazovanje organizira i provodi stručna usavršavanja za odgojitelje, učitelje, nastavnike, stručne suradnike i ravnatelje predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola. Iz tabličnog je prikaza vidljivo koje će teme i za koje ciljne skupine viši savjetnici Agencije obrađivati na stručnim skupovima u razdoblju 2009.-2011. godina. Teme stručnog usavršavanja popisane su u okviru predmetnih područja.

Svaka će tema biti programski razrađena u tablici koju ćete naći na našim stranicama, u okviru predmeta/predmetnog područja koje vas zanima. Teme (programi) stručnih skupova objavljivat će se sukcesivno na mrežnim stranicama Agencije za kvartalno razdoblje. Iz programa će biti razvidno mjesto i vrijeme održavanja stručnog skupa, voditelj programa, imena predavača, namjena i ciljevi programa i ostali važni podaci.

Prijavljivanje na stručni skup provodi se isključivo on-line. S obzirom na to da se stručni skupovi organiziraju za ograničen broj sudionika i da organizacija iziskuje brojne pripreme, sudjelovanje se može prijavljivati najkasnije 15 dana prije početka skupa. Ukoliko ste spriječeni nazočiti skupu, obvezno je o tome izvijestiti voditelja programa najkasnije tjedan dana prije početka skupa.

Na županijska stručna vijeća (ŽSV) se također prijavljuje preko Ettaedu-aplikacije za online prijavu.