« Listopad 2020 »

Ukupno: 1212076

U školskoj godini 2019/2020. velika dvorana se koristi radnim danom 8:00-19:10 prioritetno za potrebe nastave TZK i Školskih sportskih klubova SŠ Brač i OŠ Supetar i mala dvorana po planu.

Detaljan raspored pogledajte u priloženim dokumentima.

TZK dvorana A.pdf
TZK dvorana B.pdf

Školska športska dvorana

Početkom iduće godine, konačno će biti otvorena školska sportska dvorana u Supetru, koja se nalazi pored zgrade Srednje škole „Brač“. Bit će namijenjena učenicima osnovne i srednje škole u Supetru, te svim ostalim građanima koji se žele baviti sportom.

Površina dvorane je 2035 m2, a u njoj će se posebno isticati tri velike dvorane (svaka po 101 m2) i igralište površine 660 m2, s 300sjedaćih mjesta. Dvorana će sadržavati i garderobe, svlačionice, te sanitarne čvorove. Osim za potrebe sporta, služit će i za ostale potrebe srednje škole, a u njoj nalaziti i frizerski salon. Dvorana je projektirana i za osobe s invaliditetom.

Sportska dvorana bit će veliki napredak za grad jer će se omogućiti bavljenje sportom svima onima koji su do sada bili spriječeni u tome zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta ili nedostatka prostora.

Naši će je učenici moći koristiti za redovnu nastavu i slobodne aktivnosti u popodnevnim satima. To je jedina dvorana takve kvalitete na otoku Braču koja će zadovoljiti učenike, te ih maknuti sa ulice i pružiti im tokom zimskih praznika i jesenskih mjeseci razvoj u sportu kakav zaslužuju.

Autori: Marina Šantić i Zorana Petković (IV.c)

Slikao: Ante Klinčić (IV.c)